Alba

„Porvu se se vším, co ke mně přijde, stokrát jsem prohrála, ale dneska to vyjde.“
Alba
Prvním debutem je album „ Ze všech stran já“, druhé, těsně před vznikem, se jmenuje „Protnutí tras“. Každé je úplně jiné. První vznikalo spíš řízením osudu, velmi rychle a spontánně. Písničky doprovází jen jednoduchá kytara. Na druhém albu je patrný hudební posun. Jak žánrový, instrumentální, ale i obsah skladeb se výrazně liší. Druhé album si také bere mnohem víc času a soustředění. Celé natáčení by nebylo možné bez dobrých přátel a podpory rodiny. Jsem zvědavá a těším se na jeho křest.
Ze všech stran já
01 Vlna
02 Čert Tě vem!
03 Kapradina
04 Světlo
05 Děsná
06 U Tebe
07 Svatý
08 Víla
09 Andělé
10 V pořádku
11 Jednorožec
12 Jakub
13 Voda
14 Vostrá
15 Jediný
16 Tma
Vydavatelství KAYA
Producent KAYA
Mix Jan Seibt
Mastering Jan Seibt
Album Art KAYA, Luboš Salaba
Rok 2014
Celkový čas 44:43
Mystic folk

Lidé se mě často ptali ještě, než mě slyšeli: " Co hraješ za styl? Folk, rock, country?". Do žádné hudební škatulky jsem se nějak nemohla napasovat. V popisu jsem často skončila u slova folk, který má tak široký záběr, že se pod něj schová ledasco. Když vznikla píseň "Jednorožec" a někdo po koncertě označil mé texty za mystické, vzniklo spojení, které se mi zalíbilo, a začala jsem je používat. V textech se totiž skutečně zrcadlí má fascinace slovanskou mystikou a kosmologií, ale také lidovou moudrostí i východními náboženstvími. Mnoho textů přímo ovlivnil můj 12 ti denní pobyt ve Tmě.

 

Nový rozměr mé hudbě dal looper. Looper dokáže nejen zacyklit zvuk, který si nahrajete, dokáže dokonce nabalovat i několik nahrávek na sebe, čím vám dává možnost vytvořit i hodně složité skladby. Ráda používám efekty. Do budoucna bych si chtěla vyzkoušet spolupráci s nějakým dýdžejem.

Kaya 10x jinak

V Indonesii znamená BOHATÝ.

V sanskrtu fyzické TĚLO nebo TEMPERAMENT.

V některých indických jazycích HEBKÁ KŮŽE.

V Hopi a hindského původu je význam Kaya KLIDNÉ MÍSTO, VRBA, MOUDRÉ DÍTĚ, JEDNA S JEMNÝM TĚLEM.

V Keni Kaya odkazuje na POSVÁTNÝ LES lidí Mijikenda. Les je považován za vlastní zdroj spirituál síly a původ kulturní identity.

Na Jamaice slangový výraz pro MARIHUANU.

Kaya
Koncerty
Alba
Kontakt
fbyoutube
Ochrana osobních údajů
© 2017 Kaya  All Rights Reserved, Developed by 5Q